NIC Components NRWA1R0M50V5X11TBF
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 168 Ohm 12mA 1000h 105C Ammo
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
Future ElectronicsNRWA1R0M50V5X11TBF02KAmmo
AvnetNRWA1R0M50V5X11TBF020K
4d
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für NIC Components NRWA1R0M50V5X11TBF herunter.
IHS
Datasheet3 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet3 SeitenVor 12 Jahren
Future Electronics
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
168 Ω
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
12 mA
13 mA
13 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2009-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Verwandte Teile
NichiconURZ1H010MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
United Chemi-ConEKMG101ELL1R0ME11D
Cap Aluminum Lytic 1uF 100V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 15mA 1000h 105°C Bulk
NichiconUST1H010MDD
Cap Aluminum Lytic 1uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 10mA 1000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKMG500EC31R0ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 50V 1muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Beschreibungen
NRWA Series 50 V 1 uF 5 x 11 mm LS=5 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; Radial