NIC Components NACZ101M16V6.3X6.3TR13F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 16V 100muF 20%
Obsolete
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet7 SeitenVor 5 Jahren
Verical
NIC Components
Future Electronics
Jameco
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
9,974
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
440 mΩ
390 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
92 mA
100 mA
Height - Seated (Max)
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
Verwandte Teile
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
NIC ComponentsNACZ101M25V6.3X8TR13F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 20% 100muF 25V
Cornell DubilierAVEZ107M16D16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVEZ 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cornell DubilierAVEZ107M10D16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVEZ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
NACZ Series 100 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEEFC0J101P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 6.3V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Beschreibungen
NACZ Series 100 uF 16 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Capacitor 100 uF 16 Volt 20% 6.3x6.3mm Surface Mount 230ma 1000 Hours Tape and Reel
Capacitor Aluminum 100uF 16VDC 20% 6.3 X 6.3mm SMD 230mA 1000 hr T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 6.3mm) SMD 230mA 1000h 105C T/R
Cap, 100Uf, 16V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):16V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Nacz Series; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACZ101M16V6.3X6.3TR13F