NIC Components NACZ101M25V6.3X8TR13M1F
NACZ Series 100 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Stock
9,393
Authorized Distributors
1
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
340 mΩ
340 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
112 mA
150 mA
150 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
Lieferkette
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2007-04-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 6.3mm) SMD 0.39 Ohm 250mA 1000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
NACEW Series 100 uF 16 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Beschreibungen
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 100muF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 8mm) SMD 280mA 1000h 105C T/R