NIC Components NACX330M25V6.3X5.5TR13F
NACX Series 33 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Production
Muster anfordernDatenblatt
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
Future Electronics
NIC Components
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,191
Authorized Distributors
3
Capacitance
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
600 mΩ
7.04 Ω
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
69.75 mA
44 mA
Height - Seated (Max)
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NIC ComponentsNACZ330M10V5X6.3TR13F
NACZ Series 33 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACZ330M50V6.3X8TR13F
NACZ Series 33 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 33 uF, 35 V, ± 20%, 1000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (6.3 X 5.5mm) SMD 0.6 Ohm 155mA 1000h 105C T/R
Capacitor Aluminum 33uF 25VDC 20% 6.3 X 5.5mm SMD 155mA 1000 hr T/R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 33muF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount, 2626