NIC Components NACEW330M25V6.3X5.5TR13F
Cap Aluminum Lytic 33uF 25V 20% (6.3 X 5.5mm) SMD 7.04 Ohm 44mA 1000h 105C T/R
NRND
IHS
Datasheet6 SeitenVor 3 Jahren
NIC Components
Jameco
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
12,107
Authorized Distributors
2
Capacitance
33 µF
33 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.04 Ω
600 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
44 mA
69.75 mA
Height - Seated (Max)
Lieferkette
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NACE Series 33 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNACZ330M50V6.3X8TR13F
NACZ Series 33 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, 33 uF, 35 V, ± 20%, 1000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
PanasonicEEEHB1V330P
Panasonic EEEHB1V330P - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Beschreibungen
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; V-Chip
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 33muF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 2626
CAP,NACEW330M25V 6.3X5.5TR13F, 33UF,25V,20%,6.3X5.5MM, SMD,7