NIC Components NACEW220M35V6.3X5.5TR13F
NACEW Series 22 uF 35 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
NRND
Datenblätter und Dokumente
IHS
Datasheet6 SeitenVor 3 Jahren
NIC Components
Verical
Future Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+2.70%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,807
Authorized Distributors
3
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
9.05 Ω
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
38 mA
46 mA
46 mA
Height - Seated (Max)
5.5118 mm
5.5118 mm
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Capacitor Aluminum 22uF 35VDC 20% 6.3 X 5.5mm SMD 9.05 Ohm 54mA 2000 hr T/R
NIC ComponentsNACZ220M10V4X6.3TR13F
NACZ Series 16 V 22 uF 4 x 6.3 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
NACX Series 35 V 22 uF 6.3 x 5.5 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEE-HP0J220R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 20% 22muF 6.3V
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20% (6.3 X 5.5mm) SMD 9.05 Ohm 38mA 1000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Surface Mount, 2626