Murata PTFL04BF471Q2N34B0
PTC Thermistor, 470ohm, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Murata PTFL04BF471Q2N34B0 herunter.
Ciiva
Jameco
Arrow Electronics
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3101JB0 NTC-Resistor wired up
PTFL series Curie Point 90 °C 470 ohm 16 V Radial PTC Thermistor
16 V 100 Ohm Radial Through Hole PTC Thermistor
Thermistor PTC 100 Ohm 1% 2-Pin Radial Bulk
Epcos 100Ohms 450mW NTC Thermistor; 20s; 5.5 (Dia.) x 5mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Murata PTFL04BF471Q2N34B0, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
47ohm PTC Thermistor, THERMISTOR LEAD TYPE
Thermistor PTC 100Ohm 2-Pin Radial Bulk
Thermistor PTC 100 Ohm 2-Pin Radial
PTC Thermistors PTFL04BF471Q2N34B0
POSISTOR, PTC, FOR OVERHEAT SENSING
POSISTOR, PTC, FOR OVERHEAT SENSING; Series:PTF; Thermistor Type:PTC; Resistance:100ohm; Temperature, Lower Limit, Beta Value:25°C; Temperature, Upper Limit, Beta Value:80°C; Temp, Op. Max:+90°C; Voltage, Operating:16V; Case Style:Radial; External Depth:4mm; External Length / Height:8mm; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:25mm; Lead Spacing:3.5mm; Width, External:5mm