Analog Devices / Linear Technology LT1763CS8-1.5
Adjustable Positive LDO Regulator, 1.22V Min, 20V Max, 0.45V Dropout, BIPolar, PDSO8
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Upverter
Datasheet22 SeitenVor 15 Jahren
Linear Technology
iiiC
Component Distributors Inc.
Verwandte Teile
STMicroelectronicsL4931CD33-TRY
IC REG LDO 3.3V 0.25A 8SO / LDO Regulator Pos 3.3V 0.25A Automotive 8-Pin SO N T/R
STMicroelectronicsL4931ABD120TR
L4931 Series 300 mA 12 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
STMicroelectronicsKF33BD-TR
KF33 Series 500 mA 3.3 V Fixed Output VLDO Regulator with Inhibit - SOIC-8
Texas InstrumentsLM9076QBMA-3.3/NOPB
Automotive 150-mA, off-battery (40-V), low-dropout voltage regulator 8-SOIC -40 to 125
Analog DevicesLT1963AES8-1.8
LDO Regulator Pos 1.8V 1.5A 8-Pin SOIC N
STMicroelectronicsL6932D1.2TR
L6932 Series 1.2 V 2 A SMT Ultra Low Drop Output Linear Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsL6932D1.2
Analog Devices / Linear TechnologyLT1963ES8-2.5
LDO Regulator Pos 2.5V 1.5A Automotive 8-Pin SOIC N
Analog DevicesLT1963ES8-3.3
LDO Regulator Pos 3.3V 1.5A 8-Pin SOIC N
Beschreibungen
LDO Regulator Pos 1.5V 0.5A Automotive 8-Pin SOIC N
IC REG 1.5V 500MA LDO LN SOIC-8 SMD
LT1763 - 500mA, Low Noise, LDO Micropower Regulators
IC,VOLT REGULATOR,FIXED,+1.5V,BIPOLAR,SOP,8PIN,PLASTIC