Yageo Group T110C226M035AT
Cap Tant Solid 22uF 35V 20% (7.34 X 17.42mm) Axial 1.3 Ohm 125C Bulk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group T110C226M035AT herunter.
IHS
Datasheet26 SeitenVor 2 Jahren
Electro Sonic
Farnell
Newark
Burklin Elektronik
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+1358%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
390
Authorized Distributors
6
Capacitance
22 µF
22 µF
22 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Metal
Metal
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.3 Ω
Leakage Current
4 µA
6 µA
6 µA
Dissipation Factor
4 %
4 %
4 %
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2005-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupT110C226K035AT
22UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 35 V DC +/-10%, T110 SERIES
Yageo GroupT110C226J035AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 5% +Tol, 5% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Yageo GroupT212C226K035MS
Cap Tant Solid 22uF 35V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial (1%FR) 1.3 Ohm 125C Bulk
Cap Tant Solid 22uF 35V 20% (7.34 X 17.42mm) Axial 125°C Bulk
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 22uF 35V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial 125C Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group T110C226M035AT, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 35Volts 22Uf 20%
CAP, TANTALUM, 22UF, 35V, AXIAL; Capacitance: 22µF; Voltage Rating: 35V; Product Range: T110 Series, MIL-PRF-39003; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -5
Capacitor Tant, 22Uf, 35V, 1.3 Ohm, 0.2, Axial; Capacitance:22Μf; Voltage(Dc):35V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Axial Leaded; Lead Spacing:-; Esr:1.3Ohm; Failure Rate:-; Ripple Current:-; Product Diameter:- Rohs Compliant: Yes |Kemet T110C226M035AT