Yageo Group C322C272J1G5TA7301
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Yageo Group C322C272J1G5TA7301 herunter.
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
15,162
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.7 nF
2.7 nF
2.7 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Dipped
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
6.6 mm
5.84 mm
5.84 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2006-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Verwandte Teile
Yageo GroupC320C272J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Leaded 100V 2700Pf C0G 5% Ls=2.54Mm
Cap Ceramic 0.0027uF 100V C0G 5% Radial 5mm 125°C
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1812
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 2012
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount, 1610
Yageo GroupC322C272K2G5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0027uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Beschreibungen von Yageo Group C322C272J1G5TA7301, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Dipped CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 2.7nF 5% 30ppm/Cel ppm/C
2.7nF ¡À5% C0G(NP0) 100V 5.08mm*3.18mm*6.6mm