ITT / Cannon CA3102R22-14S
Circular Connector, CA, Box Mount Receptacle, 19 Contacts, Solder Socket, Threaded, 22-14
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für ITT / Cannon CA3102R22-14S herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 4 Jahren
Farnell
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-91.27%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
623
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
19
Mount
Flanges, Panel
Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Silver
Silver
Voltage Rating
Current Rating
22 A
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2000-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
ITT / CannonMS3102R22-14P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 19 POS Solder ST Box Mount 19 Terminal 1 Port
ITT / CannonMS3102E22-14P
ITT / CannonMS3102R22-14PZ
Amphenol IndustrialMS3102E28-11S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 22 POS Solder Cup ST Box Mount 22 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3102R22-14P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 19 POS Solder Cup ST Box Mount 19 Terminal 1 Port
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 14 POS Solder Cup ST Box Mount 14 Terminal 1 Port
Beschreibungen
Beschreibungen von ITT / Cannon CA3102R22-14S, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MIL Series Connector, 19 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
Female Sockets,Receptacle,Threaded 19pin Aluminum Alloy 22A , , 40.73mm*41.28mm
CONN RCPT FMALE 19POS SOLDER CUP