ITT / Cannon MS3102E22-14P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 19 POS Solder ST Box Mount 19 Terminal 1 Port
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für ITT / Cannon MS3102E22-14P herunter.
IHS
Datasheet1 SeiteVor 4 Jahren
Newark
Farnell
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+31.91%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
412
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
19
Mount
Panel
Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Silver
Silver
Voltage Rating
700 V
Current Rating
22 A
13 A
Introduction Date2000-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
ITT / CannonMS3102R22-14PZ
ITT / CannonMS3102R22-14PW
ITT / CannonCA3102R22-14P
Circular Connector, CA, Box Mount Receptacle, 19 Contacts, Solder Pin, Threaded, 22-14
Amphenol IndustrialMS3102E24-7P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 16 POS Solder ST Box Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3102A-24-7P
Amphenol IndustrialMS3102E28-11S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 22 POS Solder Cup ST Box Mount 22 Terminal 1 Port
Beschreibungen
Beschreibungen von ITT / Cannon MS3102E22-14P, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
MIL Series Connector, 19 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
CONN MIL-C-5015 CIRC PIN 19 POS SLDR ST MNT 19TERM