Infineon IPP50R380CEXKSA1
Transistor MOSFET N-Channel 550V 14.1A Automotive 3-Pin TO-220 Tube
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon IPP50R380CEXKSA1 herunter.
Upverter
Datasheet17 SeitenVor 13 Jahren
IHS
TME
Factory Futures
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-25.76%
Lieferkette
Country of OriginGermany, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-02-23
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-09-30
Verwandte Teile
Trans MOSFET N-CH 500V 7.1A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Trans MOSFET N-CH 560V 7.6A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
Trans MOSFET N-CH 500V 4.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube
onsemiFDP5N50NZ
N-Channel Power MOSFET, UniFETTM II, 500 V, 4.5 A, 1.5 Ω, TO-220
onsemiFDP8N50NZ
N-Channel Power MOSFET, UniFETTM II, 500 V, 8 A, 850 mΩ, TO-220
STMicroelectronicsSTP5NK50Z
N-channel 500 V, 1.22 Ohm typ., 4.4 A Zener-protected SuperMESH Power MOSFET in TO-220 package
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon IPP50R380CEXKSA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power Field-Effect Transistor, 500V, 0.38ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Infineon NMOS CoolMOS CE, Vds=550 V, 10.6 A, TO-220, , 3
MOSFET N-Ch 550V 10.6A CoolMOS TO220
MOSFET N-Ch 500V 32.4A TO220-3
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR, 5
Mosfet, N-Ch, 500V, 14.1A, To-220; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:14.1A; Drain Source Voltage Vds:500V; On Resistance Rds(On):0.35Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:13V; Threshold Voltage Vgs:3V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon IPP50R380CEXKSA1
500V CoolMOS™ CE is a price-performance optimized platform enabling to target cost sensitive applications in consumer and lighting markets by still meeting highest efficiency standards. The new series provides all benefits of a fast switching superjunction MOSFET while not sacrificing ease of use and offering the best cost down performance ratio available on the market.