Infineon IPP057N06N3GXKSA1
Trans MOSFET N-CH 60V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Infineon IPP057N06N3GXKSA1 herunter.
IHS
Datasheet10 SeitenVor 15 Jahren
Factory Futures
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-0.01%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-09-30
LTD Date2025-03-31
Verwandte Teile
188W(Tc) 20V 4V@ 90¦ÌA 98nC@ 10 V 1N 60V 4m¦¸@ 90A,10V 11nF@30V TO-220-3 10mm*4.4mm*15.65mm
Power MOSFET, N Channel, 60 V, 80 A, 0.0042 ohm, TO-220, Through Hole
STMicroelectronicsSTP77N6F6
N-channel 60 V, 0.0063 Ohm typ., 77 A STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET in a TO-220 package
Trans MOSFET N-CH 60V 100A 3-Pin(3+Tab) TO-220
STMicroelectronicsSTP80N70F6
N-channel 68 V, 0.0052 Ohm, 96 A STripFET(TM) VI DeepGATE(TM) Power MOSFET in TO-220 package
STMicroelectronicsSTP65NF06
N-channel 60 V, 0.0115 Ohm, 60 A, TO-220 STripFET(TM) II Power MOSFET
Beschreibungen
Beschreibungen von Infineon IPP057N06N3GXKSA1, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
80 A 60 V 0.0057 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
OptiMOS™ 60 V is a perfect choice for synchronous rectification in switched mode power supplies (SMPS) such as those found in servers and desktops and tablet charger.In addition these devices can be used for a broad range of industrial applications including motor control, solar micro inverter and fast switching DC-DC converter.