Honeywell MLH500PSB09C
Sensor, Pressure, 500 Pressure Range, 1-6Vdc Regulated Output, Packard Connector
Production
Muster anfordernDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Honeywell MLH500PSB09C herunter.
Electro Sonic
Datasheet10 SeitenVor 8 Jahren
Datasheet4 SeitenVor 15 Jahren
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Honeywell
Agility
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-27.27%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
HoneywellMLH500PST06A
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
HoneywellMLH125PGL01C
Pressure Sensor 1V to 6V 0psi to 125psi Gage 3-Pin
HoneywellMLH250PGB06A
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0psi to 250psi Vented Gage Medical 3-Pin
Beschreibungen
Beschreibungen von Honeywell MLH500PSB09C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Industrial Pressure Sensor 1V to 6V 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
Industrial Pressure Sensors 500 psi,1 Vdc- 6 Vdc Metal Pressure Sens
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 1-6V, Cylindrical, Unspecified Mount
MLH Series All Metal Pressure Sensor, Gage, Amplified, 0 bar to 10 bar Pressure Range, G 1/4 per DIN 3852-2 Port Style, 0.5 Vdc to 4.5 Vdc Regulated Output Type, Packard MetriPak Termination Ty
PRESSURE SENSOR, ANALOGUE, 500PSI, 30VDC; Operating Pressure Max:500psi; Sensor Output:Voltage; Pressure Measurement Type:Sealed Gauge; Voltage Rating:30VDC; Port Style:7/16" - 20 UNF; Supply Current:5mA; Product Range:MLH Series