Honeywell MLH500PST06A
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Honeywell MLH500PST06A herunter.
Arrow Electronics
Datasheet4 SeitenVor 15 Jahren
Master Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-2.10%
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
HoneywellMLH500PSB09C
Sensor, Pressure, 500 Pressure Range, 1-6Vdc Regulated Output, Packard Connector
HoneywellMLH500PSP06C
Industrial Pressure Sensor 1V to 6V 0psi to 500psi Sealed Gage Medical 3-Pin
HoneywellMLH250PGB06A
Industrial Pressure Sensor 0.5V to 4.5V 0psi to 250psi Vented Gage Medical 3-Pin
Beschreibungen
Beschreibungen von Honeywell MLH500PST06A, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
SENSOR, PRESSURE, 500PSI, SEALED, DTM04-3P, 1/8-27 NPT, 0.5-4.5VDC, MLH SERIES
Strain Guage Sensor, Gage, 0.25%, 0.5-4.5V, Cylindrical, Unspecified Mount
Pressure Transducer, 500Psi, 1/8"mnpt; Pressure Type:Gauge; Pressure Port Type:Npt Male; Operating Pressure Min:-; Operating Pressure Max:500Psi; Pressure Port Size:1/8"; Transducer Connection/Termination:Deutsch, 3 Pin |Honeywell MLH500PST06A