HIROSE ELECTRIC DF22A-2EP-7.92C
Connector Housing, Plug, 2Pos, 7.92Mm Rohs Compliant: Yes |Hirose/hrs DF22A-2EP-7.92C
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für HIROSE ELECTRIC DF22A-2EP-7.92C herunter.
IHS
Datasheet31 SeitenVor 4 Jahren
Electro Sonic
ODG (Origin Data Global)
Master Electronics
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.46%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
SnapEDA
Fußabdruck
3DHerunterladen
TraceParts
3DHerunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Lieferkette
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2005-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Verwandte Teile
HIROSE ELECTRICDF22A-3EP-7.92C
Rectangular Power Connector
HIROSE ELECTRICDF22AR-3EP-7.92C
Rectangular Power Connector
Rectangular Power Connector, 3 Contact(s), Male and Female, Crimp Terminal, Plug
Rectangular Power Connector, 4 Contact(s), Male and Female, Crimp Terminal, Plug
Rectangular Power Connector, 2 Contact(s), Male, Crimp Terminal, Plug
Beschreibungen
Beschreibungen von HIROSE ELECTRIC DF22A-2EP-7.92C, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Conn Housing PL 2 POS 7.92mm Crimp ST Cable Mount Beige Bag
Power to the Board 2 CONT IN LINE PLG
P=7.92mm Housings (Wire To Board / Wire To Wire ) ROHS
CONNECTOR HOUSING, PLUG, 2POS, 7.92MM;
Latch Holder,Plug 1 2pin Male Pin , 18mm
[EnerBee™]7.92mm Contact Pitch High-Current Connectors for Internal Power Supplies (UL, C-UL and TÜV Listed), -55 to 85 ℃, RoHS