EPCOS B43630B5337M000
Cap Aluminum 330uF 450V 20% (30 X 35mm) Snap-In Aluminum Cylindrical Can 0.36 Ohm 1950mA 2000 hr 85°C Cardboard
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für EPCOS B43630B5337M000 herunter.
IHS
Datasheet20 SeitenVor 9 Jahren
Datasheet20 SeitenVor 9 Jahren
Ciiva
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-11.63%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,031
Authorized Distributors
2
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
360 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.95 A
2.1 A
2.1 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.0078 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2015-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Beschreibungen
Beschreibungen von EPCOS B43630B5337M000, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor 330muF 450V
CAP, ALU ELEC, 330UF, 450V, SNAP-IN; Capacitance:330µF; Voltage(DC):450V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Product Range:B43630 Series RoHS Compliant: Yes