Rubycon 450USG330MEFCSN30X35
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Rubycon 450USG330MEFCSN30X35 herunter.
IHS
Datasheet4 SeitenVor 3 Jahren
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
326
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
360 mΩ
360 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
Ripple Current
2.1 A
1.95 A
1.95 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
NichiconLLS2V331MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 350V 330muF ±20% 0.984Dia 25.00mm