Diodes Inc. SMBJ8.5CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 8.5V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ8.5CA-13-F
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Diodes Inc. SMBJ8.5CA-13-F herunter.
IHS
Datasheet6 SeitenVor 9 Jahren
Diodes Inc SCT
TME
DigiKey
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+4.83%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Ultra Librarian
SymbolFußabdruck
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
10.13 V
9.9 V
9.9 V
Clamping Voltage
14.4 V
19.5 V
19.5 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
4.4 A
22.5 A
22.5 A
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Diodes Inc.SMBJ7.5CA-13-F
SMBJ Series 600 W 7.5 V BI-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ8.0CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
LittelfuseP6KE10CA
P6KE Series 14.5 V 0.6 kW Through Hole Bi-Directional TVS Diode - DO-204AC
LittelfuseP6SMB10CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 8.55V, RoHS
Diodes Inc.SMBJ8.0CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 8V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ8.0CA-13-F
LittelfuseP6KE10CA-B
P6KE Series - 600W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-204AC, RoHS
Beschreibungen
Beschreibungen von Diodes Inc. SMBJ8.5CA-13-F, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 9.44V 41.7A 600W -55C~150C TJ
SMBJ Series 8.5 V 600 W SMT Bi-Directional Transient Voltage Suppressor - SMB