Cornell Dubilier SLPX153M025C7P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 25V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier SLPX153M025C7P3 herunter.
Master Electronics
Datasheet9 SeitenVor 4 Jahren
Datasheet9 SeitenVor 6 Jahren
New Yorker Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-4.06%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
13,576
Authorized Distributors
6
Capacitance
15 mF
15 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
4.1 A
4.1 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
42.0116 mm
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-04-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell Dubilier380LX153M025K022
Cap Aluminum Lytic 15000uF 25V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.04 Ohm 4600mA 3000h 85C
Cornell Dubilier381LX153M025J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 25V 15000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECO-S1EA153CA
Cap Aluminum 15000uF 25V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.036 Ohm 3600mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LX153M025A022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 25V 15000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
United Chemi-ConESMH250VSN153MQ40T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15000uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15000uF, Through Hole Mount
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 15000uF 25V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 0.04 Ohm 4100mA 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 25V 20% 85C
Capacitor;Aluminum Electrolytic;Cap 15000uF;Tol20%;Snap In;Vol-Rtg 25V;25X40 | Cornell-Dubilier SLPX153M025C7P3
Aluminum Electrolytic Capacitor 15000Uf 25V 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie Lpx; Capacidad:15000Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:25V; Diámetro:25Mm; Resistencia Esr:0.040Ohm; Altura:40Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier SLPX153M025C7P3