Cornell Dubilier 381LR102M200J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 200V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Cornell Dubilier 381LR102M200J452 herunter.
Master Electronics
Datasheet6 SeitenVor 4 Jahren
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+108%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
17,128
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
149 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
2.84 A
2.1 A
2.1 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
46.99 mm
46.99 mm
Lieferkette
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Cornell Dubilier380LX102M250K452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 250V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicEETED2D102DA
Cap Aluminum 1000uF 200V 20% (30 X 35mm) Snap-In 10mm 0.149 Ohm 2840mA 3000h 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR USG 250V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX102M250A452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 250V 1000muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier380LX102M160J452
Cap Aluminum Lytic 1000uF 160V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.199 Ohm 3000mA 3000h 85°C
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 220V 1000muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Beschreibungen
Cap Aluminum Lytic 1000uF 200V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.149 Ohm 2840mA 3000h 105C
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 1000uF 200V 20% | Cornell-Dubilier 381LR102M200J452
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 200V; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):200V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Esr:0.149Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LR102M200J452