Coilcraft 1008HQ-68NXJLB
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
Summit Electronics1008HQ-68NXJLBKontakt
>1wk
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 1008HQ-68NXJLB herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 3 Jahren
Newark
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
0
Inductance
68 nH
68 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
130 mΩ
Q Factor
80
Test Frequency
50 MHz
50 MHz
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
Ind Chip Wirewound 68nH 5% 50MHz 80Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 50MHz 65Q-Factor Ceramic 1A 0.21Ohm DCR 1008 T/R
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Ind Chip Wirewound 68nH 5% 100MHz 55Q-Factor Ceramic 900mA 1206 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 1008HQ-68NXJLB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 68NH, 5%, 1.15GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 68NH, 5%, 1.15GHZ, SMD; Product Range:COILCRAFT - 1008HQ Series; Inductance:68nH; Inductance Tolerance:± 5%; Inductor Case Style:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:1.15GHz; DC Resistance Max:0.13ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes