Coilcraft 0805LS-182XGLB
General Purpose Inductor, 1.8uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0805LS-182XGLB herunter.
Coilcraft Direct
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
1,676
Authorized Distributors
2
Inductance
1.8 µH
1.8 µH
1.8 µH
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Current Rating
410 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.15 Ω
1.15 Ω
1.15 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
7.9 MHz
Introduction Date2005-04-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 1.8uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 2.2uH 2% 7.9MHz 28Q-Factor Ceramic 280mA 1008 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 2% 7.9MHz 39Q-Factor Ferrite 600mA 1008 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 1.8uH 2% 7.9MHz 28Q-Factor Ceramic 300mA 2.6Ohm DCR 1008 Embossed Plastic T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0805LS-182XGLB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF inductor, ferrite core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0805LS Series, 1.8 H, 2%, 0805 [2012 Metric], 246 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 1.8UH, 2%, 246MHZ, RF, SMD; Inductance: 1.8µH; Product Range: 0805LS Series; DC Current Rating: 410mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available