Coilcraft 0805LS-103XJLB
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0805LS-103XJLB herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 3 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 3 Jahren
Coilcraft Direct
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
242
Authorized Distributors
2
Inductance
10 µH
10 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
200 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
3.45 Ω
3.45 Ω
Q Factor
18
Test Frequency
2.5 MHz
2.5 MHz
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-04-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 250mA 1.6Ohm DCR 1812 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.25A 1.6Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 10uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 155mA 3.5Ohm DCR 1008 T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0805LS-103XJLB, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0805LS Series, 10 H, 5%, 0805 [2012 Metric], 21 MHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 10UH, 5%, 21MHZ, RF, SMD; Inductance: 10µH; Product Range: 0805LS Series; DC Current Rating: 200mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Indu; Available until stocks are exhausted Alternative available