Coilcraft 0603HP-82NXGLU
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
HerstellerseiteDatenblatt
Preis und Lagerbestand
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0603HP-82NXGLU herunter.
Newark
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-100%
Stock
600
Authorized Distributors
2
Inductance
82 nH
82 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
510 mA
510 mA
DC Resistance (DCR)
460 mΩ
460 mΩ
Q Factor
62
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Verwandte Teile
Inductor RF Wirewound 0.082uH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 0.4A 0.42Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0603HP-82NXGLU, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 82 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 1.8 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 82NH, 2%, 1.8GHZ, RF, SMD; Inductance: 82nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 510mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available