Coilcraft 0603HP-82NXGLW
Ind Chip Wirewound 82nH 2% 150MHz 45Q-Factor Ceramic 510mA 0603 Punched Paper T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0603HP-82NXGLW herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 3 Jahren
Coilcraft Direct
element14 APAC
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+91.26%
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor RF Wirewound 0.082uH 2% 150MHz 50Q-Factor Ceramic 0.4A 0.42Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.082uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0603HP-82NXGLW, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Contains Lead WRAPAROUND Fixed Inductor 125C 1.8GHz 460mOhm 82nH
INDUCTOR, 82NH, 2%, 1.8GHZ, SMD, REEL; Product Range:Coilcraft - 0603HP Series; Inductance:0.082µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):1.8GHz; DC Resistance Max:0.46ohm; Current Rating:510mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:510mA; Q Factor:62; Q Test Frequency:1.7MHz