Coilcraft 0402CS-47NXJLU
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0402CS-47NXJLU herunter.
Newark
Datasheet2 SeitenVor 5 Jahren
Datasheet2 SeitenVor 13 Jahren
Coilcraft Direct
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-7.14%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
120
Authorized Distributors
2
Inductance
47 nH
47 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
150 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
830 mΩ
830 mΩ
Q Factor
36
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Verwandte Teile
Wurth Elektronik744765147A
Ind Chip Wirewound 47nH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 150mA 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.047uH 5% 200MHz 36Q-Factor Ceramic 0.4A 0.27Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0402CS-47NXJLU, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 47 nH, 5%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 47NH, 5%, 2.1GHZ, RF, SMD; Inductance: 47nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 150mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available