Coilcraft 0402CS-43NXJLU
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Preis und Lagerbestand
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402CS-43NXJLU01Cut Tape
2h
Quest0402CS-43NXJLU0
1h
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Coilcraft 0402CS-43NXJLU herunter.
IHS
Datasheet2 SeitenVor 5 Jahren
Coilcraft Direct
element14 APAC
Lieferkette
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Verwandte Teile
Wurth Elektronik744765143A
250MHz 2.03GHz 100mA 25@250MHz 43nH 810m¦¸ ¡À5% 0402 1mm*550¦Ìm*600¦Ìm
General Purpose Inductor, 0.043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Wurth Elektronik744765147A
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Chip Thin Film 39nH 5% 300MHz 9Q-Factor 120mA 3Ohm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.039uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
Beschreibungen
Beschreibungen von Coilcraft 0402CS-43NXJLU, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 43NH, 5%, 2.03GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0402CS Series; Inductance:0.043µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):2.03GHz; DC Resistance Max:0.81ohm; Current Rating:100mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:100mA; Q Factor:34; Q Test Frequency:1.7MHz