Bourns PM638S-560-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 56uH 30% 100KHz 8.2Q-Factor Ferrite 850mA T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns PM638S-560-RC herunter.
_legacy Avnet
Alternative Teile
Dieser Teil
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
20,398
Authorized Distributors
4
Inductance
56 µH
56 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
850 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
202 mΩ
202 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 8.2Q-Factor Ferrite 0.85A 0.202Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.85A 0.26Ohm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 56uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.6A T/R
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns PM638S-560-RC, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
General Purpose Inductor, 56uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2727
850mA 56uH ±30% 900mA SMD,6.8x6.8mm Power Inductors ROHS
Ind6.8X6.8X3.8Mm,56Uh30%0.85A,shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM638S-560-RC