Bourns 3314G-2-202E
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bourns 3314G-2-202E herunter.
3-Monats-Trend:
+54.25%
Fußabdruck
Herunterladen
TraceParts
Stock
39,851
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lieferkette
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2001-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
3314 - 4 mm Square Trimpot Trimming Potentiometer | TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 22.4V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
TT Electronics23BR2KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Trimmer - Smd 4Mm Sq St Cermet /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. 3314R-1-202E
3361 - 1/4 Square SMD Trimpot Trimming Potentiometer | TRIMMER 2K OHM 0.5W GW TOP ADJ
Beschreibungen
Beschreibungen von Bourns 3314G-2-202E, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.41mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD Embossed T/R
Avnet Japan
SMD Single-Turn Trimmer Potentiometers 2K OHM 4MM SQUARE SE
±20% ±100ppm/℃ 250mW 2kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
3314G SMD TOP ADJ CERMET TRIMMER 2K 4MM
TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
TRIMPOT 2.0K OHM 4MM SQ CER ST
2K¦¸ ¡À20% 250mW ¡À100ppm/¡æ 2.55mm
Trimmer, Pot, 2K, 1Turn, Smd; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:2Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3314 Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3314G-2-202E