Bel Fuse 0697H0500-01
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 0.5A 350V Radial 8.35 X 4 X 7.8mm Box/Bulk Automotive
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Bel Fuse 0697H0500-01 herunter.
Bel Fuse SCT
Master Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+120%
Stock
39,804
Current Rating
500 mA
500 mA
500 mA
Voltage Rating (AC)
350 V
350 V
350 V
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Lieferkette
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2015-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Verwandte Teile
Bel Fuse0697H0630-02
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.63A, 350VAC, 100VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Bel Fuse0697H0630-01
Littelfuse0219.630MXAEP
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.63A, 250VAC, 150A (IR), Through Hole, 5x20mm
Bel FuseRST 630-BULK
Fuse, PCB Leaded, 630 mA, 250 VAC, RST, Time Delay, Radial Leaded
Schurter8020.0512.PT
SCHURTER 8020.0512.PT Cartridge Fuse, 630 mA, 250 V, 3.6mm x 10mm, 0.14" x 0.39", 35 A
Littelfuse0217.630HXP
Electric Fuse, Very Fast Blow, 0.63A, 250VAC, 35A (IR), Inline/holder, 5x20mm
Beschreibungen
Beschreibungen von Bel Fuse 0697H0500-01, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.5A, 350VAC, 100VDC, 100A (IR), Through Hole, MICRO
Fuse, PCB Leaded, 500 mA, 350 VAC, 100 VDC, 0697H, Slow Blow, Radial Leaded
100V 350V 1.1A2S Board Mount (Cartridge Style Excluded) 500mA 8.35mm*4mm*7.8mm
2-Pin Radial Fuse Rectangular Slow Blow UL Bulk Pack 500mA
Plastic Body, Radial Lead, 0.5A, 350V AC, 100V DC, RoHS
Bel Fuse SCT
FUSE BRD MNT 500MA 350VAC 100VDC
Fuses with Leads - Through Hole 500mA 350V