Analog Devices ADV7125KSTZ50-REEL
DAC 3-CH Segment 8-bit 48-Pin LQFP T/R / IC DAC VIDEO 3CH 50MHZ 48LQFP
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Analog Devices ADV7125KSTZ50-REEL herunter.
Upverter
Datasheet16 SeitenVor 15 Jahren
Analog Devices
Augswan
iiiC
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
Ultra Librarian
Herunterladen
Beim Herunterladen der CAD-Modelle wird die Partner-Website in einem neuen Tab geöffnet.
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
QFP
QFP
Number of Pins
48
Number of Bits
8
Sampling Rate
330 Msps
330 Msps
Polarity
Unipolar
Unipolar
Interface
I2C, Parallel, Serial
Parallel
Integral Nonlinearity (INL)
1 LSB
1 LSB
Differential Nonlinearity
Number of A/D Converters
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
5.25 V
5.25 V
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Analog DevicesADV7125JSTZ240
15ns TTL ±1LSB 3.3V~5V 8-bit LQFP-48(7x7) Digital to Analog Converters (DAC) ROHS
Analog DevicesADV7125WBSTZ170
DAC 3-CH Segment 8-bit Automotive AEC-Q100 48-Pin LQFP Tray
Analog DevicesADV7125BCPZ170-RL
Beschreibungen
CMOS, 330 MHZ TRIPLE 8-BIT HIGH SPEED VIDEO DAC D/A Converter, 1 Func, Parallel, 8 Bits Input Loading, PQFP48
330MHz Triple 8-Bit High Speed Video DAC
48-LQFP Current - Unbuffered Current Source ADV7125 digital to analog converter 1.35V 6mus 330Msps 1LSB