Analog Devices AD844JRZ-16-REEL7
IC OPAMP CFA 1 CIRCUIT 16SOIC / Current Feedback Amplifier 1 Circuit 16-SOIC
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Analog Devices AD844JRZ-16-REEL7 herunter.
Analog Devices
Datasheet12 SeitenVor 13 Jahren
Official datasheet0 SeitenVor 0 Jahren
Datasheet13 SeitenVor 14 Jahren
HQonline
element14 APAC
iiiC
SHENGYU ELECTRONICS
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
-96.72%
CAD-Modelle
QUELLEeCADmCADDATEIEN
Component Search Engine
SymbolFußabdruck
3DHerunterladen
EE Concierge
SymbolFußabdruck
SnapEDA
Authorized Distributors
5
Case/Package
SOIC
SOIC
Number of Pins
16
Number of Circuits
1
Slew Rate
2000 V/µs
2000 V/µs
2000 V/µs
Gain Bandwidth Product
60 MHz
60 MHz
60 MHz
Input Offset Voltage (Vos)
50 µV
50 µV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
108 dB
108 dB
Common Mode Rejection Ratio
100 dB
100 dB
Min Supply Voltage
Max Supply Voltage
18 V
18 V
18 V
Operating Supply Current
6.5 mA
6.5 mA
6.5 mA
Lieferkette
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Verwandte Teile
Analog DevicesAD844JR-16
Operational Amplifier, 1 Func, 500uV Offset-Max, BIPolar, PDSO16
Analog DevicesAD811ARZ-16-REEL7
Op-Amp, Wsoic-16, -40 To 85Deg C Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD811ARZ-16-REEL7
Analog DevicesAD811ARZ-16
AD811 Tube e3 PRODUCTION (Last Updated: 3weeks ago) video amp IC 125C 60dB 2.35mm 2muA
4PST Lead Free GULL WING 2005 (Amplifier Type) Amplifier 880ps 75dB 1515V/mus 85C
Texas InstrumentsLMH6502MA/NOPB
Wideband, Low Power, Linear-in-dB Variable Gain Amplifier 14-SOIC -40 to 85
Texas InstrumentsLMH6502MAX/NOPB
Beschreibungen
ROHS3Compliant EAR99 AD844 Tape & Reel (TR) op amp buffer circuit 2.65mm 8.5mA 50muV 60000kHz
Op Amp Single High Speed Amplifier ±18V 16-Pin SOIC W T/R
60 MHz, 2000 V/μs, Monolithic Op Amp with Quad Low Noise
Op-Amp, 60Mhz, 0 To 70Deg C, Wsoic-16; No. Of Channels:1Channels; Gain Bandwidth Product:60Mhz; Supply Voltage Range:± 4.5V To ± 18V; Ic Case/Package:Wsoic; No. Of Pins:16Pins; Amplifier Type:Current Feedback; Rail To Rail:- Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD844JRZ-16-REEL7