Abracon ASPI-1306T-5R6M-T
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 5.3A 0.02Ohm DCR T/R
Datenblätter und Dokumente
Laden Sie Datenblätter und Herstellerdokumentation für Abracon ASPI-1306T-5R6M-T herunter.
IHS
Datasheet5 SeitenVor 5 Jahren
Master Electronics
_legacy Avnet
Sager Electronics
Bestandsverlauf
3-Monats-Trend:
+0.00%
Alternative Teile
Price @ 1000
Stock
2,556
Authorized Distributors
6
Inductance
5.6 µH
5.6 µH
5.6 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
5.3 A
5.3 A
5.3 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
20 mΩ
12 mΩ
12 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
100 kHz
Verwandte Teile
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6.5A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 5.4A 0.02Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6.5A 15mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Molded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Alloy Sponge Powder 5A 0.042Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Metal 4.1A 0.046Ohm DCR 2726 T/R
TAIYO YUDENLHL10NB5R6M
Ind Power 5.6uH 20% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 3.8A RDL Bulk
Beschreibungen
Beschreibungen von Abracon ASPI-1306T-5R6M-T, die von den Distributoren bereitgestellt werden.
Power Inductors - SMD FIXED IND 5.6UH 5.3A 20 MOHM SMD
Ind/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon ASPI-1306T-5R6M-T
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, SMD, 7360
ASPI-1306T Nonstandard 0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm 5.6muH
5.3A 5.6uH ±20% 12A SMD,15.2x18.5mm Power Inductors ROHS