Yageo Group RC0201FR-0723K7L
Res Thick Film 0201 23.7K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet11 页2 年前
Upverter
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-77.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
23.7 kΩ
23.7 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-1GEF2372C
Res Thick Film 0201 23.7K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNF2372C
Res Thick Film 0201 23.7K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
MULTICOMP MC0201L6F2372SE Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, MC Series, 23.7 kohm, 50 mW,1%, 25 V
PanasonicERJ-1GEF2322C
Res Thick Film 0201 23.2K Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Res Thick Film 0201 22K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 22K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RC FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 23.7kOhm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 23700ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
RC Series 0201 0.05 W 23.7 kOhm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor