AMD XC9536XL-5VQG44C
YES 44-TQFP 1996 XC9536XL complex programmable logic device 178.6MHz 10mm 5ns 3V~3.6V
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet18 页30 年前
HQonline
Augswan
iiiC
Factory Futures
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 AMD XC9536XL-5VQG44C 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Case/Package
TQFP
TQFP
Number of Pins
44
Propagation Delay
5 ns
5 ns
Number of Macrocells
36
Number of Logic Blocks (LABs)
2
Number of I/Os
34
Memory Type
FLASH
FLASH
Max Frequency
138.88 MHz
138.88 MHz
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.55
Introduction Date1997-05-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2024-06-29
LTD Date2024-12-28
相关零件
MACROCELL Obsolete Surface Mount CMOS CPLD 0C~70C TA 2.37V~2.62V 5ns 10mm
CPLD CoolRunner XPLA3 Family 750 Gates 32 Macro Cells 213MHz 0.35um (CMOS) Technology 3.3V 44-Pin VTQFP
Rochester ElectronicsEPM7032BTC44-5
CPLD MAX 7000A Family 600 Gates 32 Macro Cells 138.9MHz CMOS Technology 3.3V 44-Pin TQFP
CPLD CoolRunner -II Family 750 Gates 32 Macro Cells 200MHz 0.18um (CMOS) Technology 1.8V 44-Pin VTQFP
Lattice SemiconductorLC4032ZC-5TN48I
CPLD - Complex Programmable Logic Devices PROGRAMMABLE SUPER FAST HI DENSITY PLD
Lattice SemiconductorLC4032ZC-5TN48C
1.8V IN-SYSTEM PROGRAMMABLE SUPERFAST HIGH DENSITY PLD EE PLD, 5ns, 32-Cell, CMOS, PQFP48
描述
CPLD XC9500XL Family 800 Gates 36 Macro Cells 178.6MHz 0.35um (CMOS) Technology 3.3V 44-Pin VTQFP
Avnet Japan
CPLD, FLASH, 5NS, 178.6MHZ, VQFP-44; CPLD Type:FLASH; No. of Macrocells:36; No. of I/O s:34I/O s; Logic Case Style:VQFP; No. of Pins:44Pins; Frequency:178.6MHz; Supply Voltage Min:3V; Supply Voltage Max:3.6V; Propagation Delay:5ns; RoHS Compliant: Yes