Walsin Technologies WR08X51R0FTL
WR08 Series 0805 51 Ohm ±1% 0.125 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页2 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.70%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
51 Ω
51 Ω
51 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
PanasonicERJ2RKF51R0X
Res Thick Film 0402 51 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0751RL
Res Thick Film 0805 51 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 51 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Res Thick Film 0603 49.9 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3EKF51R0V
Res Thick Film 0603 51 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 51ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Chip Resistor, Wr08 Series, 51 Ohm, 125 Mw, 1%, 150 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR08X51R0FTL
Thick Film Chip Resistor, Rectangular Type
SMD Resistor 0805 51Ω ±1% 1/8W ±100ppm/℃
RES, 51R, 1%, 150V, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 51ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)