Vishay CRCW060349R9FKEAC
Res Thick Film 0603 49.9 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
Upverter
Datasheet5 页8 年前
IHS
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Resistance
49.9 Ω
49.9 Ω
49.9 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 47.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 51 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0201 51 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0201 47 Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 49.9Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 0603 49.9 Ohm ±1% 0.1 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Res, 49R9, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW060349R9FKEAC
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 49.9ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603