Walsin Technologies WR06X394 JTL
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 390kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet10 页8 年前
element14 APAC
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Resistance
390 kΩ
390 kΩ
390 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 390K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 390000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES 390K OHM 5% 1/10W 0603
0603 390K 5% Resistor
390000¦¸ ¡À5% 1/10W 0603
new, original packaged
RES, 390K, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 390kohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)