KOA Speer RK73H1ETTP3903F
Res Thick Film 0402 390K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Upverter
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-63.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 360K Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
RK73H FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 390kOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 390000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RK73H Series 0402 390 kOhm ±1 % 0.1 W SMT Thick Film Chip Resistor
Res, 390K, 1%, 0.1W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1ETTP3903F