Walsin Technologies 1206B225K500CT
50V 2.2uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+500%
Stock
22,066
Authorized Distributors
5
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
1206 2200 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 2.2muF ±10% X7R
Chip Capacitance (Mlcc) 1206 2.2μF ±10% 50V X7R
1206 MLCC X7R 2.2 uF+/- 10% 50 V T&R