Murata GCM31CR71H225KA55L
50V 2.2uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
element14 APAC
Geoflip
_legacy Avnet
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-46.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
3D下载
Ultra Librarian
下载
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-06-21
相关零件
TAIYO YUDENUMK316B7225KL-T
Samsung Electro-MechanicsCL31B225KBHNNNE
TAIYO YUDENUMK316B7225KLHT
Samsung Electro-MechanicsCL31B225KBHNNNF
Yageo GroupC1206C225K5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2.2uF X7R 1206 10% AEC-Q200
描述
1206 2.2 uF 50V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 2.2uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
CERAMIC CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 2.2uF 50V X7R 10% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Avnet Japan
Chip Capacitor (MLCC) 1206 2.2μF ±10% 50V X7R
GCM CERAMIC CAPACITOR 1206 (3216Metric) Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm X7R ±10% 2.2muF
Ceramic Capacitor 2.2uF, 50VDC, 1206, ±10 %
SMD Capacitor 22UF 10% 50V X7R 1206
CAP CER 2.2UF 50V 10% X7R 1206
Cap, 2.2Μf, 50V, 10%, X7R, 1206; Capacitance:2.2Μf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:Murata - Aec-Q200 Gcm Series; Operating Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GCM31CR71H225KA55L