Walsin Technologies 1206B224K101CT
1206 220 nF 100 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
element14 APAC
TECHDesign
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
100V 220nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Yageo GroupC1206X224K1RACTU
Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 Flexible Termination 125C Medical T/R
1206 0.22 uF 100V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 / 0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 1206
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; WALSIN; 1206B224K101CT; 220 nF; 1206; 100 V; 100 V
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 F, 10%, X7R, 100 V, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 1206B224K101CT
1206 (3216Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 100V 0.22muF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 1206 220nF ±10% 100V X7R
1206 MLCC X7R 0.22 uF+/- 10% 100 V T&R
CAP, 0.22µF, 100V, 10%, X7R, 1206; Capacitance: 0.22µF; Voltage Rating: 100V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature Mi