Murata GRM31MR72A224KA01L
1206 0.22 uF 100V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
element14 APAC
Geoflip
Ciiva
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-25.56%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 nF
220 nF
220 nF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.15 mm
1.15 mm
1.15 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-09-14
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206 / 0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
100V 220nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 Soft Termination 125C Automotive T/R
50V 220nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap, Ceramic, SMT, 1206, 0.22uF, X7R, 25V, +/-10%, T<CA
描述
Cap Ceramic 0.22uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 3216M/1206
Cap, Mlcc, 0.22Uf, X7R, 100V, 1206 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. GRM31MR72A224KA01L
Capacitor, MLCC, 0.22UF, X7R, 100V, 1206;