Walsin Technologies 0805B103K500CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, 0805
数据表和文档
element14 APAC
Burklin Elektronik
TECHDesign
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-44.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
KYOCERA AVX08055C103KAT2A
50V 10nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX08055C103KAT4A
0805 10nF 50 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Samsung Electro-MechanicsCL21B103KBANNNC
Samsung Electro-MechanicsCL21B103KBCNNNC
Yageo GroupC0805C103K5RAC
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.01uF X7R 0805 10%
描述
0805 10 nF 50 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 F, 10%, X7R, 50 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B103K500CT
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 10000pF ±10% X7R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 10nF ±10% 50V X7R
0805 MLCC X7R 0.01 uF+/- 10% 50 V T&R