Walsin Technologies 0805B102K251CT
250V 1nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
TECHDesign
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.98%
Stock
80,343
Authorized Distributors
5
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Cap Ceramic 0.001uF 250V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0805
Cap, 0.001Uf, 250V, Mlcc, 0805 Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B102K251CT
Ceramic Capacitors; 0805B102K251CT; WALSIN; 0805; 1 nF; 250 V; X7R
0805 MLCC X7R 1000 pF+/- 10% 250 V T&R