Walsin Technologies 0805B101K500CT
50V 100pF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet21 页2 年前
TME
element14 APAC
TECHDesign
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
780 µm
780 µm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, JB, 10% TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0201
0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
100V 100pF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 100pF 50V CH 5% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 100pF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R
Chip Capacitor (MLCC) 0805 100pF ±10% 50V X7R
0805 MLCC X7R 100 pF+/- 10% 50 V T&R
Cap, 100Pf, 50V, 10%, X7R, 0805, Reel; Capacitance:100Pf; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:-; Operating Temperature Min:-55°C; Rohs Compliant: Yes |WALSIN 0805B101K500CT