Murata GRM0332C1H101JA01D
0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
数据表和文档
Ciiva
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 pF
100 pF
Dielectric
C0H
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
300 µm
300 µm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Cap Ceramic 100pF 50V CH 0.25pF Pad SMD 0201 85°C
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, JB, 10% TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0201
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, CH, 60ppm/Cel TC, 0.0001uF, Surface Mount, 0603M/0201
Cap Ceramic 100pF 50V CH 5% Pad SMD 0201 125C Automotive T/R
100pF ¡À5% 50V 0201 600¦Ìm*300¦Ìm