Walsin Technologies 0603X684M100CT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 0603
数据表和文档
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
描述
0603 MLCC X5R 0.68 uF+/ -20% 10 V T&R
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603